Náměstí v Brně jsou pod drobnohledem architektů
16.7.2
014 – brno.idnes.cz
 – Studenti z brněnské fakulty architektury rozjeli projekt, který hodnotí kvalitu a funkčnost náměstí v Brně. Nejlépe v něm dopadlo náměstí Svobody, nejhůře Rosického náměstí. Projekt se dál rozšiřuje. Lidské měřítko, přiměřenou vybavenost, atraktivní nabídku aktivit nebo třeba dostatek míst k odpočinku by mělo mít každé kvalitní náměstí.

Moje náměstí
4.6.2014 – radiopetrov.com
 – S magazínem jsme se vydali na vycházku po brněnských náměstích. Už nějakou tu dobu je sleduje a vyhodnocuje tým kolem projektu „Moje náměstí.“ Jak na tom brněnská náměstí jsou? Chybí jim něco? Jaká kritéria autoři projektu posuzovali? Jak dopadl happening na Mendlově náměstí? A co dál s nasbíranými daty? Vše se dozvíte v Magazínu!

Akce Můj Mendlák upozorňuje na neřešený stav náměstí
16.5.2014 – munimedia.cz
 – Týden města proměnil brněnská náměstí a ulice mnohdy k nepoznání. Menšího oživení si mohou Brňané všimnout i na Mendlově náměstí. Od pondělí tam najdou plechový kontejner a organizátory projektu Moje náměstí. Chtějí zlepšit kvalitu veřejných prostranství.

Týden města oživil ulice Brna
13.5.2014 – ceskatelevize.cz
 – Oživit ulice Brna a posílit sousedské vztahy – takový cíl si dali organizátoři projektu Týden města, který doslova ovládl moravskou metropoli. Zapojily se do něj kavárny, restaurace i různé brněnské organizace.

Ulice nepatří lidem, ukazují sousedské slavnosti v Brně
13.5.2014 – rozhlas.cz/radiowave
 – Studenty brněnské architektury zajímají dílčí chyby ve veřejném prostoru. Na stanoviště v kontejneru na Mendlově náměstí sbírají komentáře kolemjdoucích na adresu komplikovaného prostoru, kde je pivovar, klášter a vine se odtud i řada paneláků. Podle studentů, vlastně žádným náměstím není.

Brňané vyjdou do ulic klábosit se sousedy
12.5.2014 – brnensky.denik.cz
 – Na Mendlově náměstí studenti představí kolemjdoucím svůj projekt Moje náměstí, o kterém Brněnský deník Rovnost už dříve informoval. „Chceme upozornit na to, že na náměstí se má hlavně žít a doprava je až na druhém místě,“ uvedl organizátor Kristián Škoda. U jejich stanoviště před prodejnou Albert lidé uvidí výstavu židlí, které vytvořili studenti architektury. „Nebo si zahrají na klavír a zapojí se tak do života na náměstí,“ dodal Škoda.

Nejhorší náměstí v Brně? Rosického. Nejlepší jsou ve středu města
24.3.2014 – brnensky.denik.cz – Silnice, která se nedá přecházet nebo chybějící lavičky. Upozornit na to, že některá náměstí v Brně lidem nevyhovují, se snaží nový projekt Moje náměstí. Za akcí stojí skupina studentů architektury z Vysokého učení technického v Brně. Podle konkrétních kritérií už zmapovali pětašedesát brněnských náměstí.

Mojenamesti com – oko.brno.cz
20.3.2014 – oko.brno.cz – Videoreportáž o projektu ve zpravodajském pořadu statutárního města Brna Brněnské oko.

Studenti v Brně hodnotí kvalitu náměstí
14.3.2014 – archiweb.cz – Projekt Moje náměstí vznikl v roce 2013 jako školní práce na půdě Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně. Zabývá se všeobecným hodnocením kvality náměstí. Tým studentů pod vedením zkušených pedagogů navrhl způsob, jak co nejobjektivněji a přitom jednoduše vyhodnotit silné a slabé stránky jednotlivých náměstí.

Moje náměstí – nástroj hodnocení kvality veřejných prostranství
11.3.2014 – prostranstvi.cz – Moje náměstí je portál prezentující výsledky hodnocení kvality veřejných prostranství v Brně. Nástroj vytvořil tým studentů z Fakulty architektury VUT v Brně, který se inspiroval 12 kritérii kvality dánského architekta a urbanisty Jana Gehla. Součástí projektu je shromažďování názorů skutečných uživatelů veřejných prostranství.

Brňané mohou ohodnotit jednotlivá náměstí
4.3.2014 – brnenskadrbna.cz – Zajímalo vás někdy, jestli jste jediní, komu vadí podoba náměstí v blízkosti vašeho bydliště? Že místo hrajících si dětí veřejné postranství ve vaší čtvrti hostí řady automobilů a travnaté plochy pro odpočínek připomínají spíše psí toalety? Projekt studentů Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně se snaží mapovat úroveň brněnských náměstí.

Náměstí Míru dopadlo v hodnocení VUT špatně
3.3.2014 – osmc.webnode.cz – Projekt Moje náměstí vznikl v roce 2013 jako školní práce na půdě Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně. Zabývá se všeobecným hodnocením kvality náměstí – mezi nimi i našeho Náměstí Míru.